Esnek Ambalaj Pazarının Global Lider Oyuncusu KOROZO

1973 yılında ambalaj sektöründeki faaliyetlerine başlayan KOROZO, gerçekleştirdiği yatırımlar ve sunduğu ilklerle, Türkiye esnek ambalaj sektörünün gelişimine öncülük etmiştir. Bugün Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde 151. sırada yer alan KOROZO, 88 ülkeye gerçekleştirmektedir.

Türkiye’nin kalbinin attığı sanayi bölgelerinde dokuz fabrikası bulunan KOROZO, İngiltere, Almanya, Fransa ve Rusya’daki dağıtım ve satış ofisleriyle birlikte global bir şirket olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Yıllık 125.000 tonun üzerinde ambalaj üretimi kapasitesiyle ve yaklaşık 303 milyon Euro’luk cirosuyla Ortadoğu ve Avrupa'nın en büyük ambalaj üreticileri arasında bulunan KOROZO, bölgesel ofisleri de dahil olmak üzere toplam 2700 kişiye istihdam sağlamaktadır.

KOROZO, 2017 yılında yerel ve küresel büyüme planları çerçevesinde Türkiye’nin en büyük özel sermayeli yatırım şirketi Actera Group ile hissedarlık anlaşması imzalamıştır. İki büyük grubun bir araya gelmesiyle eskisinden çok daha güçlü bir sermaye yapısına kavuşan ve gücüne güç katan KOROZO, global hedeflerine emin adımlarla ilerlemektedir

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden KOROZO 2017 yılında Avrupa’nın en büyük entegre ambalaj tesisi olan Çorlu fabrikada tam kapasite üretime başlamıştır. 2019 Yılında ise Belçika merkezli Vitra NV ve Creavit NV (Rask)’ın çoğunluk hisselerini satın aldı.

KOROZO, sahip olduğu sürdürülebilirlik yaklaşımıyla çevreye, ekonomiye ve topluma katma değer sağlayan uygulamaları ve sosyal sorumluluk projeleriyle sektörünün örnek teşkil eden kuruluşlarından biridir.

STRATEJİ

Global Ambalaj Sektöründe Başarıya Götüren Bir Strateji

KOROZO, kurulduğu 1973 yılından bu yana Türk ambalaj sektöründe öncü bir güç haline gelerek, gıda ve gıda dışı sektörlere en zengin esnek ambalaj, torba, film ve ilgili ürün seçenekleri sunarak global sektöre öncülük etmektedir.

İş stratejisini rekabette fark yaratan, yenilikçi ve pazar lideri ürünler sunmak üzerine kuran KOROZO, bunu son teknolojiye sahip ekipmanlara ve yalın yönetim ilkelerine uygun çalışan personeline yaptığı yatırımla sağlamaktadır. Şirket, küresel ambalaj sektöründe öncülüğünü korumak için tüm iş süreçlerini mükemmelleştirme hedefiyle çalışmaktadır.

KOROZO, çevreye ve doğal kaynaklar üzerindeki etkisini en aza indirgemek için sürdürülebilir uygulamalara büyük önem vermektedir. Şirket, doğal kaynakların en verimli şekilde kullanılması, israfın azaltılması, çevre kanunlarına ve yönetmeliklerine uyulması, geri dönüşüm ve yeniden kullanım faaliyetlerinin desteklenmesi için özen göstermektedir.

Bunun yanı sıra KOROZO, kaynaktan dağıtıma, hızlı dönüşüme ve çeşitlendirilmiş bir tedarikçi tabanına, her adımda izlenebilirliği olan tamamen entegre bir tedarik zinciri oluşturmak için çalışmaktadır.

VİZYON VE MİSYON

Ekonomik, çevresel ve toplumsal sorumluluklarımızın bilinciyle, yenilikçi ürünler sunmayı taahhüt ediyoruz.

Vizyonumuz

Her kaliteli ürün ambalajında KOROZO imzası olduğu anlayışını, liderliğini ve güvenirliğini korumak, geliştirmektir.

Misyonumuz

Sürekli araştırmalarımız ve yeniliklerimizle müşterilerimizin ürün farklılığı ve marka bilinirliklerini arttırarak pazar paylarını büyütmelerine destek olmaktır.