Kıymetli İş Ortaklarımız ve Çalışanlarımız,

Türkiye'nin lider ambalaj üreticisi Korozo olarak, 1973 yılından bu yana önceliklerimiz değişmedi: Her zaman en iyiye odaklanarak, tüketicilerimizi en kaliteli, en yenilikçi ve güvenilir ürünlerle buluşturmak… 45 yıl boyunca bu önceliklerimiz doğrultusunda kararlılıkla ilerledik ve istikrarlı büyümemizi sürdürdük. İş stratejimizi rekabette fark yaratan, yenilikçi ve pazar lideri ürünler sunmak üzerine konumlandırdık ve bugün Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde 161. sırada olmaktan büyük gurur duyuyoruz.

Sektörünün öncüsü sıfatıyla bir okul vazifesi gören Korozo olarak; aralıksız devam eden yatırımlarımız, sektöre sunduğumuz ilkler, yenilikçi ve yüksek kalitedeki ürünlerimiz, Ar-Ge ve inovasyona verdiğimiz önem, sürdürülebilirliği merkezine koyan vizyonumuz, ihracat hacmimiz ve 1900 kişilik dev ekibimizle ülkemize ve toplumumuza değer katmaya devam ediyoruz.

2017 yılında da gösterdiğimiz performans ile sürekli değişen pazar koşullarına rağmen büyümemizi sürdürdük; hem ülkemizde hem de yurtdışında güvenin ve kalitenin adı olmaya devam ettik. Kalitemizi geliştirerek bir önceki seneye göre %6 oranında bir artışla 110 bin ton üretim kapasitesine çıkardık. Bu süreçte yerel ve küresel büyüme planlarımız çerçevesinde, Türkiye’nin en büyük özel sermayeli yatırım şirketi Actera Group ile hissedarlık anlaşması imzaladık. Bu anlaşma ile gücümüze güç kattık. Müşterilerimizin beklentilerini ürün grubu bazında takip etmek amacıyla organizasyon modelimizi geliştirdik. Şimdi hedefimiz, global pazarda adından daha çok söz ettiren bir şirket olarak sektörümüzün dünyaya açılan yüzü olmak…

2017 yılında Çorlu Fabrikamızın ikinci etabını tamamladık. Fabrikamıza 11 renkli Tifdruk, yeni 9 katlı ekstrüzyon, Solvent Recovery ve elektrik üretimi için Trigen yatırımını da gerçekleştirdik. Burada da 8 bin ton üretim gerçekleştirdik. 2018 sonuna kadar fabrikamızın büyük kısmı devreye girecek ve tam kapasiteyle çalıştığında fabrikamız Avrupa’nın en büyük entegre ambalaj tesisi olacak. Tam kapasiteye geçtiğinde yaklaşık 470 kişiye istihdam sağlayacaktır. Ve bu sayede hem Türkiye ambalaj sektörüne hem de Türkiye’nin dış ticaretine güçlü ve olumlu katkılar sağlayacağız.

Çorlu fabrikamızla birlikte bugün Türkiye’de ileri teknolojiye sahip dokuz fabrikamız ile Ortadoğu ve Avrupa’nın en büyük ambalaj üreticileri arasında yer alıyoruz. İngiltere, Almanya ve Fransa’daki satış ve dağıtım ofislerimizle giderek artan yoğun talebe yanıt verirken kaliteli, güvenilir ve yenilikçi ürünlerimizi 88 ülkeye ihraç ediyoruz.

Sektöründe Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne imza atmış ilk firma olarak, Ülkemize, toplumumuza, çevremize ve çalışanlarımıza karşı sorumluluklarımızın bilinciyle hareket ediyoruz. İnsan odaklı, iş güvenliği ve iş sağlığını temel öncelik gören sürekli eğitim ve gelişim felsefesine sahip bir İK politikası benimsiyoruz. Bu anlamda; canlı ve proaktif bir iş güvenliği sistemi uyguluyoruz. Tesislerimizde her yıl ortalama 650 eğitim gerçekleştiriyoruz. Tüm bunların yanı sıra her çalışanımızın birer yetenek olduğu bilinciyle onların bu potansiyelini ortaya çıkaracak süreçler oluşturuyoruz. Sürekli eğitim ve gelişim felsefesi ile çalışanlarımızı destekliyoruz. Verimlilik stratejimiz ve sürdürülebilirliği merkeze koyan yaklaşımımızla, fayda yaratmaya odaklanıyoruz. “Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri” araştırmasında Korozo’nun “Ambalaj Sektörünün En Beğenilen Şirketi” olarak seçilmesinde tüm bu çalışmalarımızın büyük önem taşıdığına inanıyoruz.

Korozo olarak, global şirket olma yolunda önümüzdeki dönemde hem organik hem de inorganik büyümeye, Türkiye ile birlikte gelişmeye devam edeceğiz. Hedeflerimiz arasında 18 Milyon Euro’luk bir yatırımla mevcut tesislerimizin kapasitesini %10 arttırmak bulunuyor. Ayrıca Türkiye’de ve Avrupa’da şirket satın alınması da yine hedeflerimiz arasında yer alıyor.

Gücümüzü; emek ve özverileriyle bizimle olan tüm çalışanlarımızdan, kıymetli iş ortaklarımızdan ve bize her daim güvenen müşterilerimizden alıyoruz. Bu anlamda tüm çalışanlarımıza ve paydaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.

Saygılarımla,

Jeki Mizrahi

CEO

;